Wakacje w Bułgarii: Ile kosztuje nocleg w hotelu 2024?

Maksymilian Komiński

Wakacje w Bułgarii. Ile kosztuje nocleg w hotelu w roku 2024? Sprawdź, jaki koszt trzeba ponieść, by spędzić ciepłe dni w popularnych kurortach nad Morzem Czarnym!

Wakacje w Bułgarii: Ile kosztuje nocleg w hotelu 2024?
Wakacje w Bułgarii: Ile kosztuje nocleg w hotelu 2024?

Wakacje w Bułgarii: Ile kosztuje nocleg w hotelu? [TOP 10 – 2024]

Jesteś ciekawy, ile kosztuje nocleg w Bułgarii w wakacje 2024? Przygotowałem dla ciebie odpowiednie zestawienie dziesięciu najciekawszych obiektów, byś mógł wybrać ofertę dostosowaną do twoich potrzeb:

Nazwa hoteluCena za 7 dni (PLN)Ocena turystów (1-10)
Calypso15508.6
Martinez31019.0
Consul18107.3
Wave Resort47599.3
Diamond24307.8
Zefir Beach23707.8
Meridian27908.2
Rome Palace31608.8
Bavaro25106.5
Ivana Palace18588.0

Podane w tabeli ceny to koszt siedmiodniowego pobytu wraz z wyżywieniem. W cenie mamy również lot do obiektu i powrót do Polski. Jak widać, wakacje w Bułgarii 2024 to oferta skierowana dosłownie do wszystkich. Znajdą tutaj ciekawe propozycje osoby szukające zarówno tanich wakacji, jak i ci, którzy chcą na swoją podróż wydać nieco więcej.

Dla najbardziej wymagających doskonałym wyborem będzie Wave Resort. To bardzo dobrze oceniany hotel, w którym można znaleźć wiele udogodnień oraz mnóstwo dla całej rodziny.

Nie trzeba jednak wydawać prawdziwego majątku, by wybrać się na urlop do Bułgarii w roku 2024. Ciekawą propozycją jest hotel Calypso. Opinie na jego temat znajdziecie w naszym portalu i są one bardzo pozytywne, a przy okazji ceny noclegów nie należą do wygórowanych.

oferty wakacji egzotyka
Sprawdź oferty egzotycznych wakacji

Wakacje w Bułgarii: Tanio czy nie?

Osoby z Polski często decydują się na wakacje w Bułgarii, ponieważ uważa się, że jest to tani kraj. Trzeba przyznać, że rzeczywiście cenowo Bułgaria wypada bardzo dobrze na tle innych europejskich państw, w których rozwinięta jest branża turystyczna. Trzeba jednak pamiętać, iż koszt wakacji w Bułgarii to cały czas pewien wydatek, który należy poczynić, by cieszyć się urokiem tego, co oferuje Morze Czarne.

Ceny produktów wykorzystywanych na co dzień są w Bułgarii zdecydowanie tańsze, niż w wielu innych krajach Europy. Można więc powiedzieć, że da się zorganizować urlop w Bułgarii tanio i jednocześnie nie na tyle budżetowo, by trzeba było sobie wszystkiego odmawiać.

W Bułgarii, mimo że jest częścią Unii Europejskiej, nadal używana jest lokalna waluta (lew), która nie jest tak silna jak euro, co przekłada się na niższe ceny dla turystów wymieniających euro czy złotówki.

Tanie wakacje w Bułgarii

Zobacz aktualne oferty biur podróży na tanie wakacje w Bułgarii. Ceny z wyżywieniem i ubezpieczeniem, polecane hotele z dobrymi opiniami.

Dlaczego wakacje w Bułgarii są tanie?

  • Niskie koszty życia
  • Przystępne ceny usług
  • Konkurencyjne ceny pakietów turystycznych
  • Atrakcyjne ceny za atrakcje turystyczne
  • Lokalna waluta

Wakacje w Bułgarii: Ile kosztuje hotel? [Porównanie]

Jeżeli mamy dylemat, gdzie udać się na wakacje, możemy porównać koszt pakietu wakacyjnego w Bułgarii oraz innych popularnych kierunkach turystycznych w Europie. To pokazuje, że w Bułgarii jest naprawdę sporo taniej!

KrajŚredni koszt za 7 dni w hotelu 4* (w PLN)
Turcja 🇹🇷2950 zł
Bułgaria 🇧🇬2320 zł
Grecja 🇬🇷2869 zł
Hiszpania 🇪🇸3250 zł
Cypr 🇨🇾2991 zł

Cena może zależeć od wielu czynników. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę średnie ceny, wychodzi zdecydowanie na to, że wakacje w Bułgarii są tańsze od urlopu w Turcji, Grecji, Hiszpanii czy Cyprze.

Oto aktualnie najciekawsze oferty dla turystów, którzy chcą wybrać się do Bułgarii:

Cena to tutaj jedna z zalet Bułgarii, ale absolutnie nie jedyna ze wszystkich. Bułgarzy są znani z gościnności i przyjaznego podejścia do turystów, a przy tym w ich kraju można znaleźć różnorodność krajobrazu oraz wiele zabytków.

Najlepsze plaże w Bułgarii są w stanie konkurować z tymi w innych państwach, natomiast takie miejsca jak Rotunda św. Jerzego w Sofii to coś, co warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

5 / 5. Ocen: 79