Lato w Bułgarii: Gdzie największe tłumy na plażach?

Maksymilian Komiński

Wybierasz się latem do Bułgarii? Planujesz urlop i nie wiesz, których miejsc unikać, by nie zgubić się w tłumie turystów? Sprawdź, gdzie największe tłumy w okresie wakacyjnym.

Gdzie największe tłumy w Bułgarii latem?
Gdzie największe tłumy w Bułgarii latem?

Bułgaria przez lata stała się jednym z bardziej popularnych kierunków wakacyjnych dla Polaków. Jest to kraj oferujący szeroką gamę atrakcji turystycznych, które przyciągają zarówno miłośników wypoczynku na plaży, jak i entuzjastów historii oraz przyrody.

Oczywiście, polscy obywatele to tylko jedna z wielu grup, które wybierają wakacje w Bułgarii. Niestety, w okresie między początkiem lipca a końcem sierpnia bardzo trudno jest znaleźć miejsce, gdzie nie będzie tłumów na plażach.

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego słynie z pięknych, dobrze utrzymanych plaż. Słoneczny Brzeg, Złote Piaski czy Albena to tylko niektóre z kurortów, które oferują znakomite warunki do wypoczynku nad morzem, jednak trzeba liczyć się z tym, że w tych miejscach będziemy musieli radzić sobie z funkcjonowaniem w dużym gronie turystów.

Nowe Oferty Last Minute

Sprawdź aktualne oferty last minute od najlepszych biur podróży w Polsce. Ceny już od 990 PLN za osobę z wyżywieniem!

wycieczki do bułgarii

Gdzie największe tłumy w Bułgarii latem?

Kiedy mamy do czynienia z miejscami, które są bardzo popularne wśród turystów, możemy spodziewać się wielu atrakcji zarówno dla nas, jak i dzieci. Niestety, nie brakuje też wad, bowiem jeśli ktoś nie lubi tłumów, na pewno w tym przypadku nie będzie czuł się najlepiej.

Chcesz wyciszysz się w wakacje? Oto miejsca w Bułgarii, gdzie w okresie letnim jest zawsze bardzo wiele osób:

Słoneczny Brzeg

  • To największy i najbardziej znany kurort na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Słoneczny Brzeg oferuje długą, szeroką plażę z drobnym złotym piaskiem. Jest to miejsce pełne życia, z mnóstwem barów, restauracji i klubów nocnych.

Złote Piaski

  • Znajdują się tu jedne z najpiękniejszych plaż w Bułgarii, otoczone przez piękny park narodowy. Kurort oferuje bogatą infrastrukturę turystyczną oraz wiele możliwości aktywnego spędzania czasu.

Albena

  • To plaża idealna dla rodzin z dziećmi, z łagodnie opadającym dnem morskim i krystalicznie czystą wodą. Albena jest również znana z utrzymania wysokiego standardu czystości.

Nesebyr

  • Stare miasto Nesebyr, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, położone jest na niewielkiej wyspie, połączonej z lądem wąską mierzeją. Plaże w tej okolicy są mniejsze, ale oferują urok historycznego otoczenia.
oferty wakacji egzotyka
Sprawdź oferty egzotycznych wakacji

Sozopol

  • Sozopol to kolejne miejsce z bogatą historią, oferujące zarówno piękne plaże, jak i możliwość zwiedzania starych zabytków. Plaże tu są często mniejsze i bardziej kameralne niż w większych kurortach.

Pomorie

  • Kurort znany nie tylko z pięknych plaż, ale i z leczniczego błota oraz solanek. Pomorie przyciąga osoby szukające nie tylko wypoczynku na plaży, ale i naturalnych metod poprawy zdrowia.

Sinemorec

  • To miejsce dla tych, którzy preferują spokojniejszy wypoczynek. Plaże są tu mniej zatłoczone, a krajobrazy zachwycają naturalnym pięknem.

Primorsko

  • Plaża w Primorsko jest szeroka, z drobnym, złotym piaskiem. Jest to popularne miejsce wśród młodych ludzi oraz rodzin z dziećmi.

5 / 5. Ocen: 199