Bułgaria: ile trwa lot, jak długo się leci na wakacje?

Maksymilian Komiński

Bułgaria ile trwa lot z Polski do tego kraju? Jeżeli wybierasz się na urlop i zastanawiasz się, jak długo się leci do Bułgarii, na pewno powinieneś sprawdzić, jak to obecnie wygląda!

Bułgaria: ile trwa lot, jak długo się leci na wakacje?
Bułgaria: ile trwa lot, jak długo się leci na wakacje?

Ile trwa lot do Bułgarii z Polski?

Ogromnym atutem lotów do Bułgarii z Polski jest fakt, iż istnieją bezpośrednie połączenia między tymi krajami, dzięki czemu wszystko odbywa się sprawnie. Państwa dzieli też niewielka liczba kilometrów (odległość między stolicami wynosi w linii prostej ok. 1600 km). Średnio lot do Bułgarii z Polski trwa ok. 2 godzin.

Na długość lotu wpływa wiele czynników, między innymi to, jakie panują warunki pogodowe, a także z jakiego lotniska lecimy i gdzie jest nasze miejsce docelowe. Oczywiście, trzeba też liczyć się z faktem, że dotarcie do hotelu zajmie nam dłużej, gdyż z lotniska będziemy jeszcze musieli udać się w dalszą podróż.

Lotnisko (Polska)Lotnisko (bułgaria)Odległość (km)Średni czas lotu
Warszawa (WAW)Sofia (SOF)1 0602 godziny
Warszawa (WAW)Warna (VAR)1 1002 godziny 10 minut
Warszawa (WAW)Burgas (BOJ)1 1402 godziny 15 minut
Kraków (KRK)Sofia (SOF)9001 godzina 50 minut
Kraków (KRK)Warna (VAR)9702 godziny
Kraków (KRK)Burgas (BOJ)1 0002 godziny 5 minut
Gdańsk (GDN)Sofia (SOF)1 2602 godziny 15 minut
Gdańsk (GDN)Warna (VAR)1 2902 godziny 25 minut
Gdańsk (GDN)Burgas (BOJ)1 3202 godziny 30 minut
Wrocław (WRO)Sofia (SOF)9802 godziny
Wrocław (WRO)Warna (VAR)1 0502 godziny 10 minut
Wrocław (WRO)Burgas (BOJ)1 0802 godziny 15 minut

Nowe Oferty Last Minute

Sprawdź aktualne oferty last minute od najlepszych biur podróży w Polsce. Ceny już od 990 PLN za osobę z wyżywieniem!

wycieczki do bułgarii

Ile trwa lot do Bułgarii z Gdańska

Najdłuższy lot z polskiego lotniska do Bułgarii jest z Gdańska do Burgas, który wynosi około 1 320 km i trwa średnio 2 godziny 30 minut.

Ile trwa lot do Bułgarii z Krakowa

Najkrótszy lot jest z Krakowa do Sofii – jest do pokonania około 900 km, a wszystko średnio trwa 1 godzinę 50 minut.

Ile trwa lot do Bułgarii z Warszawy

Jeżeli wybraliśmy lot do Bułgarii z Warszawy, musimy przygotować się na około dwie godziny loty. Najwięcej na pokładzie trzeba spędzić, lecąc ze stolicy naszego kraju do Burgas. ?Najszybciej natomiast dotrzeć do Sofii.

Jak widać, różnica może wynosić nawet 40 minut, co ma ogromne znaczenie dla osób, które wybierają się w podróż samolotem po raz pierwszy.

oferty wakacji egzotyka
Sprawdź oferty egzotycznych wakacji

Lot do Bułgarii – przez jakie kraje?

Najczęściej lot do Bułgarii odbywa się przez Słowację, Węgry i Rumunię. Niekiedy jednak może dojść do zmiany planu podróży – wpływ na to ma zatłoczenie w przestrzeni powietrznej, a także aktualna pogoda.

Jeżeli jednak wszystko będzie szło zgodnie z najlepszym scenariuszem, nasz lot do Bułgarii powinien przebiegać przez następujące kraje:

  1. Polska
  2. Słowacja
  3. Węgry
  4. Rumunia
  5. Bułgaria

Jeżeli ruszamy z Warszawy, to najkrócej lecieć będziemy przez Słowację. Zazwyczaj nad tym krajem spędza się tylko około 20 minut.

Loty bezpośrednie do Bułgarii

Najlepszym sposobem na szybką i bezproblemową oraz najbardziej relaksującą podróż do Bułgarii jest lot bezpośredni. Niestety, trzeba liczyć się z tym, iż koszty mogą być wówczas wyższe. Mimo wszystko, warto decydować się na tę opcję, jeśli zależy nam, by spędzić w podróży jak najmniej czasu. To szczególnie ważne dla osób, które wybierają się za granicę po raz pierwszy lub źle znoszą wizyty w samolotach.

Lot do Bułgarii z przesiadkami

Jeżeli chcemy znaleźć tanie loty do Bułgarii, być może nie będziemy mieli wyjścia i pozostanie nam skorzystanie z podróży z przesiadkami. Zajmuje więcej czasu, wpływa bardziej na nasze ogólne zmęczenie, ale jednocześnie możemy dzięki temu sporo zaoszczędzić.

Osobom, które szukają sposobów na budżetowe latanie, polecamy sprawdzenie tego, kiedy najtańsze wakacje w Bułgarii.

5 / 5. Ocen: 68